Podglądają mnie

sobota, 13 marca 2010

"spowiedź książkowa"

Spotkał mnie dziś bardzo miły akcent. Otóż Kiciula zaprosiła mnie do spowiedzi książkowej :) Oto pytania, na które musiałam odpowiedzieć:
1. Jakie książki najbardziej lubisz czytać (tj. obyczajowe, romanse, sensacyjne, kryminały..itp)?
2.Czy jest taka książka, z której pewne cytaty pozostały Ci w pamięci na tyle, że potrafisz je w każdej chwili przywołać?
3. Najbardziej wciągająca książka Twoim zdaniem to:

A więc odpowiadam:
1. Chyba najbardziej odnajduję się w horrorach i thrillerach, ostatnio wciąga mnie Masterton z tej kategorii. Lubię też coś z nutą fantasy (ale bez przesady) no i oczywiście takie zwyczajnie obyczajowe ;)
2. Przywołać nie potrafię, ale skrzętnie notuję je w moim specjalnym zeszycie ;) dużo jest fajnych, ale chyba ten jest mój ulubiony (przepisany z zeszytu wybaczcie, aby się nie pomylić):
"Nie słuchać.
Żeby usłyszeć, nie słuchać.
Żeby zobaczyć, nie patrzeć.
Żeby wiedzieć, nie myśleć.
Żeby powiedzieć, nie słuchać."
/William Wharton, "Ptasiek"/
3. Hmmm... Jakiś czas temu przeczytałam 3 tomy powieści Magdaleny Kozak opowiadającej o wampirach w polskim ABW (kolejna lubiana przeze mnie tematyka). Nosiły tytuły: "Nocarz", "Renegat" oraz "Nikt". Jeśli ktoś lubi taką literaturę to serdecznie polecam, bo ja nie mogłam się oderwać i czytałam dosłownie wszędzie.
Oprócz tego bardzo wciągnęła mnie "Tato" Whartona i seria opowiadająca o życiu Rudolfa Gąbczaka Joanny Fabickiej. Książki zupełnie różne a niesamowite. Fabickiej są 4 tomy i są śmieszne aż do łez :)


A teraz moje pytania:
1. Książka, która Cię najbardziej zaskoczyła....
2. Książka, której nigdy nie mogłaś skończyć czytać.... Z jakiego powodu?
3. Twoja najlepsza scena książkowa i dlaczego... ;)

Do zabawy zapraszam: Anię, Rogatą, Boniusię, Cyryllę i Ewę.

4 komentarze:

 1. Kochana dziękuje za zaproszenie do zabawy... ale jest pewien drobny problem, albo fakt, ja jedyne książki jakie czytam to informatyczne więc odpowiadanie na te pytania bedzie raczej dla mnie bez sensowne...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też lubię Whartona, kiedyś połknęłam ciągiem mniej więcej połowę jego powieści dostępnych w języku polskim, myślę, że niedługo wrócę do kolejnych pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ooo ja też jestem fanką Whortona :) a Ptaśka to czytałam nawet w wersji po niemiecku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. dzięki za zaproszenie do zabawy. Czytam :) - odpowiem na pytania jak mi czas pozwoli..możliwie jak najszybciej przyłączę się do zabawy..na razie troszkę "zawalona pracą" jestem :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mnie cieszą wszystkie Wasze słowa ;) dziękuję ;) Bardzo zależy mi na Waszej opinii.
Komentarze z linkami do innych blogów oraz w stylu "obserwuję i liczę na to samo" będę kasować - mój blog nie jest miejscem na reklamę, jeśli będę chciała Was odwiedzić na pewno wejdę w profil ;)